Itzuli Egitaraua-ra

Urriaren 7ko animazioak

Eremu tematiko bakoitzeko animazio, lekukotasun, demostrazio eta tailer zehatz guzien xehetasunak  ekitaldiaren finantzatzeko nahi/ahal duzun prezioan erosgai izanen den Alternatibaren programa liburuxkan zehaztuak dira.

Bertan xehetasunak ikusten ahalko dituzue.

Kontzertuak

10:00-10:30 Anis Maniacs • Txaranga/karrikako musika, Patxa Plaza

12:00-12:30 Haiz Egoa • Euskal kantuak, Patxa Plaza

12:15-13:00 Gura Show • Familia giroko kantuak «doi bat aldatuak»,  euskaraz, «Berrerabiltzea, konponketa, birziklatzea» eremua

12:15-13:45 MAFE • Topaketa mestizatuak hemengo eta beste nonbaiteko musiken, kantuen eta dantzen artean, Pontrique Plaza

12:30etarik goiti Alternatiba Kantuz  Kuxk txarangarekin • Eukal kantu herrikoien hitzordua Laborarien merkatua

13:15-14:15 Akoustik Box • Pop-Rock bikotea, “Garraioak eta mugikortasun jasangarriak” eremua

14:15-15:15 Kalune • Frantses kantu herrikoiak, Patxa Plaza

15:15-15:45 HK • Kantu herrikoi engaiatuak, Pontrique Plaza

16:00 -16:30 Buhaminak • Boz-kontzertua, “Garraioak eta mugikortasun jasangarriak” eremua

Bertsolaritza

11:00-11:30 Bertso hamaiketako eta arroltze ta xingar Amets Arzallus eta Miren Artetxe-rekin, Roland Barthes zelaigunea

Dantza

11:30-12:30 Mutxikoak  Patxi ta Konpania-rekin, Laborarien merkatua

13:45-14:00 Wazza Family • “Bidaia” hip-hop dantza, Roland Barthes zelaigunea

15:30-16:00 Africa Dambo • Perkusioak eta afrikar dantza, «Ekofeminismoa» eremua

Karrikako arteak

10:00-12:00 Zirkioari buruz  iniziazio tailer ezberdinak haurrentzat Vol’Arte Circus-ekin., «Haurren xokoa» Poudrière aitzinean

Antzerkia

13:00-14:15 “Garapena itzul hadi !” ikusgarria, AAA hirukoitza Konpainiarekin, Kontsumo $ainduaren €lizako PAP40-arekin, Paul Bert Plazako eszenatoki handia

Hitzaldi antzeztuak

10:45-11:30 “Begirada ezberdinak desterruari buruz”  Thierry Grudé-rekin, Pontrique Plaza

11:15-12:30 “Chéperland / One Woman Show”   Nathalie Delhommeau-rekin, After 8 (8 Pannecau karrika)

11:15-12:00Le climat émoi, et moi” Garlic-ekin, “Ekofeminismoa” eremua

11:15-12:45 “Zuresi bukolikoa”  Laurent Delatouche-ekin, “Garraioak eta mugikortasun jasangarriak” eremua

15:00-16:30 “Ostrukek klima salbatuko dute?”  Arnaud Essertel-ekin, Fakultatea

16:00-17:00  “Les bétonofolies”  Désiré Prunier-rekin, Patxa Plaza

Bisita gidatua

12:00-13:15 “Nork du hiria egiten?” : Baiona ttipiaren bisita gidatua Claude Labat-ekin, Laborarien merkatua (abiatzea eszenatokitik)

Film proiekzioa

11:00 “Irrintzina, klima belaunaldiaren oihua”, Paul Bert plazan pantaila erraldoia

Orotarik

11:00 Ibaialde Trainerua Errobin

10:00-17:00 Fabrikatze tailerrak (lixiba, erosketa zakuak, hortzetako pasta,  garbiketa produktuak), “Neurritasun” eremua

16:00  Karrikako eztabaida “Arizan gaiten Ekofeminismoaz”, “Ekofeminismoa” eremua

10:30 “Hitzaldien arbola”: etorkinen bizi esperientzak, haiek berek kondatuak,  “Komunalak, elkartasuna eta partekatzea” eremua

11:15- 14:30 Loreki-ren egur xehatze eta berogintza galdararentzat erregai gisa transformazio , demostrazioa , Roland Barthes zelaigunea